"Uzbrojenie" sprężarki WAN S1P-36

Zaczęty przez cuthbert, czerwiec 17, 2013, 12:03:25

« poprzedni - następny »
Do dołu

cuthbert

Witam,
Wpadła mi w ręce taka sprężarka z tym, że jest zupełnie "goła". Ma tylko presostat z manometrem.
W temacie pneumatyki jestem zupełnie zielony więc proszę o kilka porad:
- Zbiornik ma otwory bez zaślepek o średnicy ok 19,5mm co wskazuje na rozmiar 3/4cala. Czy mogę zastosować zwykłe hydrauliczne zaślepki czy też muszą on być jakiś super-hiper itp. Podobne dylematy mam z innymi elementami jak trójniki itp.
- Osprzętu na rozmiar 3/4 jest jak na lekarstwo więc pewnie będę musiał zrobić redukcję pytanie tylko jaki rozmiar będzie najlepszy z punktu widzenia kosztów osprzętu. Sprężarka ma wydajność max 350l/min.
- Wpadły mi w ręce również naolejacz instalacji i filtr z odwadniaczem (obecnie niedostępna w sprzedaży konstrukcja) - mają one również ten sam rozmiar gwintu ale nie za bardzo wiem gdzie je umieścić - w każdym bądź razie nie da się ich wkręcić bezpośrednio w zbiornik. Chciałem dokupić reduktor. Czy naolejacz i filtr powinien być za czy przed reduktorem?
- Gdym mocował naolejacz i filtr gdzieś na sprężarce i łączył je przewodem elastycznym z wyjściem ze zbiornika, czy ten przewód ma spełniać jakieś surowe wymagania dotyczące wytrzymalości?
- Możecie polecić mi jakiś niedrogi reduktor do zastosowania u mnie?
- Chciałbym mieć z niego docelowo 3 wyjścia. Jedno na szybkozłączkę, dwa do rozprowadzenia instalacji do garażu i warsztatu w piwnicy. Jakim przewodem i złączkami wykonywać tą instalację tak aby było i tanio i dobrze...

Mam nadzieję, że nie pomieszałem za bardzo pojęć ;)
Z góry dziękuję za pomoc

Majsterek

Witam.
Możesz spokojnie zastosować armaturę ocynkowaną ze sklepu hydraulicznego. Proponuję wszelkie trójniki i złącza stosować z gwintem 1/2" bo jest to w pneumatyce najbardziej popularny gwint. Jest to gwint taki jak w hydrauliczne czyli wszystko kupisz sobie niewielkim kosztem.
Ten filtr, który posiadasz możesz już nie działać efektywnie ze względu na zużyty wkład.  Proponuję żebyś kupił sobie jakiś filtroreduktor 1/2" (dostaniesz juz w cenie do 100 zł.). Zamontuj do na wyjściu ze sprężarki i od tego filtra wężem zbrojonym połącz punkty przyłączeniowe. Sugeruję przygotować sobie jedno wyjście suche czyli na przykład do malowania czy pompowania kół a inne przez smarownicę do narzędzi pneumatycznych lub siłowników. Trójniki i osprzęt możesz kupić w hydraulicznym a szybkozłączki do powietrza kup w jakimś specjalistycznym sklepie żeby były dobrej jakości bo na rynku dużo chłamu, który często trzeba wymieniać. Węże możesz zastosować zbrojone do sprężonego powietrza.

Do góry