Presostat nie wyłącza sprężarki.

Zaczęty przez x5, luty 27, 2013, 07:57:47

« poprzedni - następny »
Do dołu

x5

Wyłącznik ciśnieniowy CONDOR 230 V nie wyłącza sprężarki. Mam  problem z  wyłącznikiem  ciśnieniowy w sprężarce  firmy ABAC o mocy 1,1kW na 230V, Pojemność zbiornika 50l. Wyłącznik nie wyłącza sprężarki. Nie było nic robione. Problem ten powstał sam z siebie. Po zdjęciu pokrywy z wyłącznika zauważyłem że jest tam śruba a obok niej znaki - i +. Do czego służy ta śruba. Czy tam się ustawia czas wyłączenia i możliwe, że się coś przestawiło? 
Dziękuje za każda informacje.

Majsterek

Ta śruba służy do regulacji poziomu ciśnienia w zbiorniku. Jak ją kręcisz na + to sprężarka bije do wyższego ciśnienia. Zrób parę obrotów na "-" i zobacz czy sprężarka w ogóle się wyłącza. Jak się nie wyłączy mimo skręcenia na "_" do oporu, to może być tak, że się styki skleiły. W tym przypadku musisz wymienić presostat na nowy. Tu możesz taki presostat nabyć: http://pneumatyka.eu/presostatwylacznik-cisnieniowy-condor-230v-p-2954.html 

x5

Dzięki za szybką odp.
Faktycznie styki się w dziwny sposób zawiesiły i były cały czas zwarte niezależnie jak kręciłem tą regulacją. Nawet wykręciłem tę śrubę i całe styki dokładnie przeczyściłem. Efekt okazał się taki, że sprężarka załączała się przy 2 barach i nadal się nie wyłączała. Spędziłem na tym 4 godziny aż to teraz. Straciłem cierpliwość i już zamówiłem nowy presostat.
Pozdrawiam

Do góry