Klucz pneumatyczny - problem zimą

Zaczęty przez DaroBand, luty 25, 2013, 17:01:12

« poprzedni - następny »
Do dołu

DaroBand

Witam. Mam problem z moim kluczem pneumatycznym. Jego moc słabnie wraz z obniżeniem temperatury otoczenia. Przypuszczam, że klucz zamarza w środku. Czy są jakieś specjalne środki, które pomagają w takich sytuacjach?

Biboj

Jest specjalny olej do pneumatyki. Jeśli narzędzie Ci zamarza teraz to pomaga denaturat. Wystarczy wlać go do złączki od powietrza, po uruchomieniu klucz będzie chlapał przez chwile. Później wlej trochę oleju.

Majsterek

Tak jak kolega napisał sprawdzonym środkiem jest denaturat jednak najważniejszą rzeczą jest to żeby pozbyć się wody i syfu z instalacji oraz naolejać klucz. Są dostępne całe stacje przygotowania powietrza gdzie masz odwadniacz, reduktor ciśnienia i naolejacz.

DaroBand

Dzięki za pomoc. Wziąłem już i zrobiłem denaturatem i pomogło. A stacje przygotowania powietrza jakie polecacie? Na alegro znalazłem coś takiego na 16 barów za 100 pln.
http://allegro.pl/stacja-przygotowania-powietrza-festo-i3059124819.html
Czy taka stacja będzie dobra??

Majsterek

100 złotych za używaną stację to za drogo. Za 200 złotych kupisz nową. Przy tej stacji nie wiadomo w jakim stanie jest filtr powietrza. Może się okazać, że jest przypchany i będziesz miał pieniądze wyrzucone w błoto bo wkłady do filtrów Festo też nie są tanie.

Do góry