Jak pozbyć się wody z instalacji sprężonego powietrza?

Zaczęty przez Orochimacz, luty 20, 2013, 21:43:38

« poprzedni - następny »
Do dołu

Orochimacz

Mam taki problem. W mojej firmie pracują 3 kompresory 30 kW. Mamy instalację pneumatyczną długości 180 metrów. Na każdym odbiorze pojawia się woda powstająca w wyniku kondensacji. Ze zbiornika 5000l co dziennie spuszczamy sporą ilość wody co jest bardzo uciążliwe. Czy np. bardzo wydajne osuszacze powietrza dały by radę? Co później zrobić z taką ilością wody bo wyprowadzenie na zewnątrz jest problematyczne.

ILEK

Na wylocie sprężarek musisz zamontować odwadniacze ze spustami skroplin natomiast do zbiornika najlepiej zamontować automatyczny spust skroplin, który sam będzie odprowadzał cały syf np. do jakiegoś zbiornika. Jeśli to Ci nie pomoże i nadal będziesz miał wodę w instalacji wygoogluj sobie hasło "osuszacz ziębniczy" i kup dopasowany do łącznej wydajności sprężarek. Wtedy będziesz miał pewność, że wody nie będzie.

Antek Bond

Jak byś podał Orochimacz wydajności sprężarek to można by zaproponować konkretny sprzęt a tak to podpisuję się w większości pod poprzednikiem.
Sprawdź sobie wydajności sprężarek i pod podanymi linkami znajdziesz to czego szukasz.
Aby rozwiązać problem potrzebujesz:
1. Trzy separatory cyklonowe dopasowane do wydajności poszczególnych kompresorów : separatory cyklonowe
2. filtr wstępny przed osuszacz ziębniczy: filtr wstępny
3. osuszacz ziębniczy: osuszacz ziębniczy
4. filtr dokładny na wyjściu z osuszacza: filtr dokładny
Przy takim uzdatnianiu teoretycznie nie powinieneś mieć wody w zbiorniku także automatyczny spust pod zbiornik już nie będzie potrzebny.

Do góry