Jaki klucz pneumatyczny wybrać?

Zaczęty przez maro1985, luty 18, 2013, 10:05:40

« poprzedni - następny »
Do dołu

maro1985

luty 18, 2013, 10:05:40 Ostatnia edycja: luty 18, 2013, 10:25:13 by maro1985
Witam.
Właśnie zamierzam kupić klucz pneumatyczny. Właśnie przeglądam w necie różne oferty i nie wiem co wybrać. Chciałbym się zmieścić w kwocie 600 pln.
Czym się sugerować?
Jaka musi być moc klucza aby odkręcał mi bezproblemowo?

Carhus

Zależy do czego chcesz go używać. Ja mam dla siebie kupiony zestaw z młotkiem pneumatycznym, wiertarką, nasadkami i płaciłem niecałe 200 zeta. Na razie zmieniłem koła sobie i ojcu i jestem zadowolony. Tu masz coś podobnego: http://allegro.pl/zestaw-pneumatyczny-klucz-udarowy-z-nasadkami-4-28-i3039698156.html

Kasztan

Pytasz jaki klucz pneumatyczny  - najważniejsze jest jaką masz sprężarkę i ile powietrza daje..... przy wydajnym kompresorze prawie każdy klucz będzie dobrze działał. Klucz pneumatyczny, który rewelacyjnie pracuje z kompresorem tłokowym 200 litrów, z kompresorem 24 litry może wykręcać co najwyżej wkręty z deski rozdzielczej..... Zapotrzebowanie na powietrze podawane przez producentów narzędzi w moim odczuciu dotyczy powietrza do pracy bez obciążenia. Biorąc pod uwagę zawyżone parametry wydajności kompresorów + zaniżone wartości klucza trzeba mieć dwa razy więcej powietrza niż w opisach......

Biboj

Kasztan oczywiście ma rację co do sprężarki. Ilość powietrza to również ciśnienie - 10 bar jest nieosiągalne dla małych tanich kompresorów ( one zazwyczaj pompują do 8 bar). Klucz pneumatyczny wymaga ciągle wysokiego ciśnienia i odpowiedniej ilości litrów powietrza z zadanym ciśnieniem więc pewnie są klucze mogące pracować przy 120 litrach 8 bar ale to raczej profesjonalne i kosztownie konstrukcje niespotykane w marketach.

Pneumatyk ADMIN

Biboj nie do końca masz rację jeśli chodzi o ciśnienie. Z tego co piszesz wynika, że im wyższe ciśnienie tym lepiej. Tak nie jest bo klucze pneumatyczne pracują na ciśnieniu około 6,5 bara i przy wyższym ciśnieniu klucz pneumatyczny przedwcześnie się zużywa. Najważniejsze jest to czy zużycie powietrza przez klucz  nie jest wyższe niż jest w stanie dostarczyć sprężarka. Dla profesjonalnej pracy wydajność sprężarki powinna być wyższa niż zużycie powietrza przez klucz pneumatyczny. Jeśli będziesz miał sprężarkę o zbyt małej wydajności ale np zbiornik 50 litrów też odkręcisz koło, tylko że co chwilę będziesz musiał sobie robić przerwę żeby sprężarka dopompowała do zbiornika.
Z wielu obserwacji wiem, że żebyś nie musiał szpilek poluźniać ręcznie musisz mieć co najmniej klucz o mocy 1000 Nm.

Maro. W cenie do 600 pln proponuję ci dwa klucze:
1. ASTA 1356 - zamiennik YATO 1356nm (identyczna konstrukcja jak YATO - te same części zamienne - dużo zadowolonych klientów) - niższa cena niż YATO (cena do 400 pln)
albo
2. ASTA A-6112 - moc 1486 nM (sprawdzaliśmy doświadczalnie i ma faktycznie moc znacznie większą niż modele 1356) model już sprawdzony na rynku (cena z nasadkami do alu 520 zł)
Tu masz link:http://pneumatyka.eu/klucz-udarowy-pneumatyczny-a6112-asta-p-5288.html
Przy obu modelach masz pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Mam nadzieję, że pomogłem.
Powodzenia!

Oki_Doki

Skoro już trafiłem na temat kluczy to zadam pytanie, które wzbudza moją wątpliwość. Może ktoś odpowie niby dlaczego np. są śruby przy kole dokręcone na 130 Nm  i nie mogę ich ruszyć kluczem pneumatycznym 650 Nm? Może dlatego, że dane podane na narzędziach są pomnożone razy 10?. Wydaje mi się, że klucz, który ma 1356 Nm na tak naprawdę 135 Nm. A taki co ma 650 Nm może ma 65 Nm?

Antek Bond

Oki doki nie masz racji. Podane moce kluczy są mocami maksymalnymi i faktycznie ich moc robocza może być trochę niższa ale nie aż tak. Ludzie nie wiedzą, że w nowoczesnych kluczach pneumatycznych są wbudowane mechanizmy udarowe (może kiedyś opiszę dokładniej zainteresowanym rodzaje), które wywołują efekt taki jak byś uderzał w klucz ręczny młotkiem 5 kilowym z ogromną częstotliwością. Maksymalny moment jest osiągany właśnie w momencie uderzenia udaru przy odpowiednim ciśnieniu i przepływie docierającym do silnika klucza pneumatycznego.

DaroBand

W tej cenie polecam klucz ASTA 1356 Nm. Jest to identyczny klucz jak YATO tylko, że pod marką ASTA jest do kupienia w lepszej cenie.

franko112

Ja bym obstawił YATO! sam mam tej firmy i mega sobie chwalę! nie wiem gdzie znalazłeś, ale popatrz tutaj: http://www.dowarsztatu.com/pol_m_Kompresory-i-Pneumatyka_Narzedzia-pneumatyczne_Klucze-pneumatyczne-i-nasadki-udarowe-161.html, bo mają mega wybór zwłaszcza kluczy pneumatycznych :)

kylon

Ja od kilku miesięcy testuje klucze MAGNUM można powiedzieć ze to scorpio http://zogo-net.pl/produkt/magnum-yt-1285tk2 fajnym kluczem okazał się również http://zogo-net.pl/produkt/magnum-yu-0985t ponieważ jest króciakiem ale moc ma i nieraz wchodzi w miejsca gdzie tradycyjny nie chce :P 

Do góry