Reduktor CO2

Zaczęty przez mateuszrjzr, sierpień 22, 2014, 12:35:32

« poprzedni - następny »
Do dołu

mateuszrjzr

Witam
Potrzebuję reduktor CO2 do saturatora napoi, który na wyjściu będzie dawał coś w zakresie najmniej 0-3bar. Jest wiele reduktorów CO2 które mają zastosowanie w migomatach, ale tam reguluje się tylko przepływ, więc chyba nie przyda mi się coś takiego, ale nie jestem pewien. Znalazłem coś takiego: http://www.grupaibc.pl/pl/polskafp_reduktory_butle_co2_akcesoria i chyba to będzie najrozsądniejszy zakup, ale też nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto więc się upewniam. Zastanawia mnie jeszcze jedno, czy CO2, któe wypłynie z butli i przejdzie przez reduktor może się dalej rozprężać i zawyżać ciśnienie?

pumpto

Każdy reduktor, który posiada membranę w sobie redukuje ciśnienie w żądanym zakresie. Nawet butlowy reduktor posiada możliwość ustawienia np. 3 bar także myślę, że bez problemu możesz stosować. A ten, który podałeś w linku już całkiem jest fajny. CO2 za reduktorem już się nie rozpręży i nie zawyży ciśnienia.

kylon

najdokładniejszy jest iglicowy na membranie już nie jest tak dokładnie te z powyżej co przedstawiłeś są idealne są również w tańszej ver. http://zogo-net.pl/produkt/reduktor-co2argon-z-rotametrem-rbr-co2 mam go przy akwarium bo dozuje dla roślin co2 i są ryby dodatkowo na wyjściu zamontowałem taki zawór precyzyjne za reduktorem co pozwoliło na liczniku bąbelków ustawić do 5 bąbli na sekundę czyli takie ulatnianie się gazu

Do góry