Ostatnie wiadomości

Strony1 2 3 ... 10
1
Pneumatyka / Odp: Naprawa sprężarki śrubowe...
Ostatnia wiadomość przez luka27 - styczeń 21, 2016, 20:57:07
witam wszystkich !kupiłem sobie spreżarkę śrubową IMER ELZE rok 1987, 3,7 m3/min pojemność separatora z tabliczki   
25 l silnik 2 cylindrowy  deutz (do piaskowania)
-gdzie w małopolsce(okolic Tarnowa) mogę ja naprawić ???
-ile się mieści oleju w separatorze przy objetosci 25l
-i gdzie mogę dostać serwisowkę do podbnej spezarki 87:)
-gdzie sie mogę kupić czesci do niej
-i jak mogę zmierzyc przeplyw powietrza ?
i jaki przekrój węży mogę do niej zastosować do piaskarki
pozdrawiam i z góry dzieki za odp
2
Pneumatyka / Odp: Kompresor o zmiennej pręd...
Ostatnia wiadomość przez majak03 - styczeń 04, 2016, 20:44:23
Witam,
Jeśli chodzi o małe zapotrzebowania na sprężone powietrze to rozważyłbym raz jeszcze zakup kompresora śrubowego czy łopatkowego na rzecz tłokowego. Dlaczego? Ponieważ kompresory śrubowe i łopatkowe  "nie lubią" pracować w krótkich cyklach. Zbyt niska temperatura pracy spowoduje złą separację kondensatu i oleju. Normalnie temperatura powinna wynosić około 85 stopni Celsjusza, a nie zapewniając kompresorowi odpowiedniej ilości pracy, nie będzie możliwe osiągnięcie takiej temperatury. W kompresorach tłokowych nie ma tego problemu, a skoro nie potrzeba nam "dużo" powietrza to i po co przepłacać. :-)
P.S Nasze auta także nie lubią niskich temperatur pracy :-)
Pozdrawiam
3
Pneumatyka / Odp: Podłączenie dwóch kompres...
Ostatnia wiadomość przez majak03 - styczeń 04, 2016, 20:37:31
Witam,
Kompresory można podłączyć do sieci bez dodatkowych zaworów zwrotnych czy podobnych bajerów. Warto też zastanowić się nad rozróżnieniem ich na wiodący i pomocniczy.
4
Pneumatyka / Stara sprężarka jako silnik pn...
Ostatnia wiadomość przez szy_mat - wrzesień 27, 2015, 21:04:41
Witam,

Potrzebuję napędzić pewne urządzenie sprężonym powietrzem (wymagana moc ~200W). Pomyślałem, aby użyć starą małą sprężarkę tłokową, usunąć silnik i odwrócić rolę zaworów ssącego i tłoczącego. W miejsce silnika przekładnią pasową napędzamy urządzenie, a pod dawne "wyjście" sprężarki podłączamy butlę z powietrzem. Ma takie coś szansę zadziałać? Jeszcze jedno pytanie, czy takowy napęd wymagałby rozruchu (jak spalinowy), czy zapodanie "fali" powietrza uruchomi silnik?

Proszę mi nie sugerować innych rozwiązań typu napęd silnikiem spalinowym, elektrycznym! Z racji małej mocy myślę że nie będzie problemu.
5
Pneumatyka / Podłączenie dwóch kompresorów ...
Ostatnia wiadomość przez stiopa - wrzesień 06, 2015, 15:49:59
Witam Wszystkich serdeczni. Jestem na tym forum nowy. Potrzebuję pomocy w kwestii podłączenia dwóch różnych kompresorów do jednej sieci. Czy wystarczy podłączyć dwa węże do trójnika jako zasilanie i jeden jako doprowadzenie powietrza dalej? Czy to ma być zrobione za pomocą zaworów zwrotnych? Czy jak? Dzięki.
6
Pneumatyka / Kompresor o zmiennej prędkości...
Ostatnia wiadomość przez Tommaz - sierpień 31, 2015, 20:59:15
Witam!
Potrzebna pomoc w doborze oszczędnego kompresora do małego warsztatu.
Ze względu na zróżnicowane zapotrzebowanie na sprężone powietrze w ciagu dnia rozważam zakup kompresora z rególowana prędkością obrotową. Producenci obiecują oszczędności w energi na poziomie 35-50% w ciagu np trzech lat w porównaniu do kompresorów stałoobrotowych.
Czy zda to egzamin w miejscu gdzie nie ma stałego zapotrzebowania na sprężone powietrze w ciagu dnia.
Maxymalne zapotrzebowanie chwilowe bedzie wahało sie w granicach 1 m3 (pistolet sata hvlp oraz szlifierka orbitalna mirka)
Szukam sprężarki o mocy 7,5 kW , zbiornik wyrównawczy ktory juz posiadam to 270 litrów, instalacja sprezonego powietrza bedzie na rurach 20mm do ok. 50 m długości.
Pozdrawiam.
Tomek.
7
Pneumatyka / Odp: Reduktor CO2
Ostatnia wiadomość przez kylon - listopad 22, 2014, 10:30:06
najdokładniejszy jest iglicowy na membranie już nie jest tak dokładnie te z powyżej co przedstawiłeś są idealne są również w tańszej ver. http://zogo-net.pl/produkt/reduktor-co2argon-z-rotametrem-rbr-co2 mam go przy akwarium bo dozuje dla roślin co2 i są ryby dodatkowo na wyjściu zamontowałem taki zawór precyzyjne za reduktorem co pozwoliło na liczniku bąbelków ustawić do 5 bąbli na sekundę czyli takie ulatnianie się gazu
8
Pneumatyka / Odp: Jaki klucz pneumatyczny w...
Ostatnia wiadomość przez kylon - listopad 22, 2014, 10:24:28
Ja od kilku miesięcy testuje klucze MAGNUM można powiedzieć ze to scorpio http://zogo-net.pl/produkt/magnum-yt-1285tk2 fajnym kluczem okazał się również http://zogo-net.pl/produkt/magnum-yu-0985t ponieważ jest króciakiem ale moc ma i nieraz wchodzi w miejsca gdzie tradycyjny nie chce :P 
9
Pneumatyka / Odp: Jaki klucz pneumatyczny w...
Ostatnia wiadomość przez franko112 - październik 12, 2014, 22:19:17
Ja bym obstawił YATO! sam mam tej firmy i mega sobie chwalę! nie wiem gdzie znalazłeś, ale popatrz tutaj: http://www.dowarsztatu.com/pol_m_Kompresory-i-Pneumatyka_Narzedzia-pneumatyczne_Klucze-pneumatyczne-i-nasadki-udarowe-161.html, bo mają mega wybór zwłaszcza kluczy pneumatycznych :)
10
Pneumatyka / Odp: Reduktor CO2
Ostatnia wiadomość przez pumpto - wrzesień 03, 2014, 05:41:40
Każdy reduktor, który posiada membranę w sobie redukuje ciśnienie w żądanym zakresie. Nawet butlowy reduktor posiada możliwość ustawienia np. 3 bar także myślę, że bez problemu możesz stosować. A ten, który podałeś w linku już całkiem jest fajny. CO2 za reduktorem już się nie rozpręży i nie zawyży ciśnienia.
Strony1 2 3 ... 10