Ostatnie wiadomości

Strony 1 2 3 4 5 ... 10
21
Pneumatyka / Odp: Schematy graficzne instal...
Ostatnia wiadomość przez leonwroclaw - luty 18, 2014, 11:38:00
Napisz do nas na priv postaramy się podesłać jakieś schematy pneumatyczne na e-maila .
Zaopatrzenie przemysłu RexAir   e-mail rexair@rexair.pl Pozdrawiamy
22
Pneumatyka / Sprężyny gazowe
Ostatnia wiadomość przez dasu - luty 06, 2014, 21:55:08
Witam,

Aktualnie pracuję nad projektem odciągu do stanowiska technicznego, w którym to okap będzie opuszczany oraz podnoszony ze skokiem 700 mm. Pierwsze próby wykazały, że podczas opuszczania okapu (proces realizowany przez 3 wałki osadzone w łożyskach ślizgowych), występują małe drgania. W celu wyeliminowania problemu, zastosowałem mechanizm tłumienia zbudowany z dwóch sprężyn gazowych (sprężyna pchająca i ciągnąca o skoku kolejno 400 mm i 300 mm). Mam jednak problem z obliczeniem siły powyższych sprężyn. Czy moglibyście pomóc mi ją wyznaczyć lub chociaż naprowadzić jak to zrobić ?

Drugie pytanie, może ktoś wie jak zmniejszyć siłę sprężyny gazowej, która nie posiada zaworu ? Wiem, że samemu nie można jej otwierać, więc może jakiś zakład specjalistyczny ?

Schemat mechanizmu tłumiącego wraz z opisem i masą okapu zamieszczam w załączniku.

Za wszelkie sugestie, rozwiązania dziękuje od razu  :)
23
Inne / Odp: JAKA SPUSZCZARKA DO OLEJU...
Ostatnia wiadomość przez masterboyd - styczeń 27, 2014, 18:37:44

Witam.
Właśnie zastanawiam się nad zakupem spuszczarki do oleju. Chodzi mi o spuszczarkę z funkcją wysysania oleju. Chciałbym się zmieścić w kwocie do 1000 pln. Ważne dla mnie aby była solidnie wykonana i się nie rozleciała w przydomowym warsztacie. Proszę o opinie czy miał ktoś z Was z konkretnymi modelami i firmami do czynienia. Najlepiej podajcie od razu link do jakiejś strony z opisem i ceną.Jeśli chcecie w spuszczarkach dobre korki i zawory spustowe, to polecam wam wyroby z Elesa + Ganter. Solidne wykonanie i dobra cena. Sprawdzają się jak należy. Macie linka jakby ktoś potrzebował: http://www.elesa-ganter.pl/osprzet_hydrauliczny.html
24
Pneumatyka / Odp: Schematy graficzne instal...
Ostatnia wiadomość przez Biboj - styczeń 18, 2014, 17:19:59
schemat cylindrów zawsze wygląda tak tylko, że za tłokiem jeszcze musi być sprężyna(schemat siłownia jednostronnego działania normalnie zamknięty):


innego zdjęcie na szybko nie znajazłem
Ale reszty to nie wiem. Ale dla potomnych możesz napisać bo sam bym się dowiedział bo nieraz projektuję schematy pneumatyczne ale nie samochodowe.
25
Pneumatyka / Odp: Presostat nie pracuje pra...
Ostatnia wiadomość przez Biboj - styczeń 18, 2014, 17:16:13
I co poradziłeś sobie z tą tym presostatem?
Ja serwisuję sprężarki i właśnie często mam ten sam problem i kończy się to zazwyczaj wymianą presostatu. Jedyne presostaty, które można regulować sobie do woli i się nic nie chrzani to Condory. W innych zazwyczaj możesz regulować ciśnienie góra/dól ale jak ruszysz "detlę" czyli różnicę ciśnienia pomiędzy włączeniem a wyłączeniem to zaczynają się problemy. U niektórych producentów ta śruba jest fabrycznie farbą zalana czyli teoretycznie nie powinno się jej ruszać.
26
Pneumatyka / Odp: Rodzaje i parametry przep...
Ostatnia wiadomość przez rando28 - styczeń 18, 2014, 17:09:42
Myślę, że w necie może być ciężko. Jak potrzebowałem czegoś na polibudzie i tak kończyło się często na bibliotece.
27
Pneumatyka / Odp: Elektrozawór 5/3 - trochę...
Ostatnia wiadomość przez rando28 - styczeń 18, 2014, 17:06:21
Niestety w ten sposób jak kombinujesz ten zawór nie zadziała, ponieważ jest zawór sterowany pośrednio. Cewki sterują pilotami które podają powietrze aby przesuwać tłoczkiem wewnątrz zaworu. Ciśnienie do pilotów musi być minimum 1,5 bar i jest pobierane z zasilania czyli przyłącz nr 1. Aby zrobić takie coś co ty potrzebujesz to musiał by to być zawór w którym cewki są dużej mocy i sterują bezpośrednio tłoczkiem. Z tego co wiem to w standardowych ofertach sprzedających takich zaworów nie ma. Pozostanie ci założyć 2 zawory i ich wyjścia połączyć trójnikiem
28
Pneumatyka / Odp: Klucz pneumatyczny
Ostatnia wiadomość przez Majsterek - styczeń 18, 2014, 16:54:19
Witam.
Kupiłem klucz BETA 1927P 3 dni temu i przyłączam się również do pytania o opinie ale na temat żywotności tego klucza. Jak na razie co u mnie zaobserwowałem to kluczyk jest naprawdę mocny. Sprzedawca pisał, że ma moc 1750 Nm i, że aż tyle ma to wątpię bo mam inny klucz o mocy 1000 Nm i aż tak ogromnej różnicy nie czuję ale śruby we wszystkich kołach odkręca bez problemów a jego poprzednik 1000 Nm nie dawał rady. Poza tym na tę chwilę klucz polecam bo ceny 850 zł urządzenie naprawdę jest warte. Fajnie leży w dłoni, jest lekki. Ma wygody przełącznik obrotów.
29
Pneumatyka / Odp: Dobór odpowiedniego kompr...
Ostatnia wiadomość przez Biboj - styczeń 18, 2014, 16:36:37
Myślę, że jeśli kupisz sprężarkę tłokową olejową ze zbiornikiem 50 l będzie ok. Np. taka z silnikiem 1500 W ma wydajności około 200 l/min a zbiornik na dobra sprawę 50 litrów wystarczy bo zużycie powietrza z tego co piszesz nie jest zbyt duże. Do 1000 pln dostaniesz bez problemu sprężarkę nawet Metabo, Abac albo Fini
30
Pneumatyka / Dobór odpowiedniego kompresora
Ostatnia wiadomość przez marianek27 - grudzień 25, 2013, 19:23:52
Witam

Proszę o pomoc w doborze odpowiedniej wielkości zbiornika wraz z sprężarką.
Kupiłem ostatnio 2 ssawki pneumatyczne i jestem na etapie doboru kompresora.
Na pudełku z ssawek jest napisane ciśnienie robocze 5,5-7,5 bar, oraz wydatek powietrza 28 litrów na minute a posiadam 2szt.
Myślałem o jakiejs sprężarce 2 tłokowej ze zbiornikem 50 litr. tylko czy to nie będzie za mały zbiornik?.
Nie ukrywam że zależało by mi tez na mobilnośći.
Kompletnie sie na tym nie znam prosze wiec o pomoc, oczywiście zeby ten kompresor nie kosztował majątku.
Myśle gdzieś do 1000zł , najlepiej nie chińczyk  :P
Strony 1 2 3 4 5 ... 10