Jaka powinna być moc klucza pneumatycznego?

Zaczęty przez Marinero, luty 26, 2013, 22:32:04

« poprzedni - następny »
Do dołu

Marinero

Witam. Kupilem klucz pneumatyczny 1/2" BP-4307 BASS POLSKA 
Dane techniczne:
Rozmiar śruby: 16mm
Max. moment obrotowy: 720NM
Mechanizm udarowy: TWIN HAMMER
Długość wrzeciona: 1''
Roboczy moment obrotowy: 200-650 NM
W zestawie 10 nasadek 9-27mm, wykonanych ze stali CrV

I nie moge odkręcić śrub w kołach samochodu osobowego. Mam pytanie. Ile powinien miec klucz Nm-trow aby odkrecił koło?

Majsterek

Może masz za małą sprężarkę, który nie nadąża pompować 320l/min i stąd twój problem?

Marinero

Sprężarkę mam firmy WAN ze zbiornikiem 90 litrów. Nie możliwe, żeby była za mała bo nawet jak ją napompuję do pełna to chociaż jedną śrubę powinna odkręcić.

x5

Masz może za słaby ten klucz? A może masz przewód za cienki? Może moment który podaje producent jest wymyślony? Gdzieś kiedyś czytałem, że moment obrotowy przy dokręcaniu kół w warsztatach samochodowych wynosi powyżej 100 Nm ale możesz to sprawdzić w internecie. Inny moment obrotowy będzie dla aut osobowych a inny dla ciężarowych. Do osobówek z tego wynika, że powinno wystarczyć do odkręcenia 200 Nm.

Antek Bond

To, że masz sprężarke z butlą 90 litrów to nie znaczy, że ona ma dobrą wydajność. Ten klucz sprzedaj,kup sobie jakiś który ma do 250l/min. Są nawet klucze które mają zapotrzebowanie do 220l/min powietrza a moment obrotowy do 550Nm. Wąż o średnicy 10mm i będzie dobrze,na rynku jest tego multum tylko czytaj parametry klucza. Ja mam kompresor 50l ,na wyjściu 450l/min ,moc silnika 4 KW,kupuję narzędzia które mają zapotrzebowanie powietrza 350-400l/min[wiertarka ,szlifierka,] i wszystko śmiga,zawsze kupuj narzędzia tak aby zapotrzebowanie powietrza tego narzędzia było dostosowane do wydajności kompresora, w twoim przypadku 200-250l/min maksymalnie.

Do góry