Jaki filtr do sprężarki. Do malowania.

Zaczęty przez Meler, styczeń 07, 2013, 16:41:14

« poprzedni - następny »
Do dołu

Meler

Witam.
Mam sprężarkę tłokową Fini. 150 litrów zbiornik. Potrzebuję filtra powietrza takiego, który by mi zapewnił, że nie będzie wody w sprężonym powietrzu. Jaki filtr polecanie?

Oki_Doki

Do malowania powinieneś kupić sobie oszuszacz ziębniczy i dobrej jakości filtr. Na alegro możesz nieraz trafić za dobre pieniążki taki sprzęt używany. Wtedy masz pewność, że nie będzie wilgoci i "oczek" na lakierze. Wiem bo sam to przerabiałem zanim kupiłem osuszacz.

Chico

Osuszacz ziębniczy + filtr wstępnu przed oszuszaczem i filtr dokładny za oszuszaczem. Jak taki zestaw zakupisz to nie ma mowy o problemach.

Antek Bond

Osuszacz ziębniczy można kupić używkę ale filtry radzę kupić nowe bo nie wiadomo jaki jest wkład w filtrze. Można trafić na zużyty i będzie syf. Zwróć Meler przy zakupie filtra uwagę na to ile kosztują wkłady zamienne. Ja bym ci polecał filtry firmy OMI bo są w miarę tanie w zakupie i wkłady też są niedrogie.

Meler

Dziękuję za wsparcie. A gdzie polecasz kupić Bond te filtry OMI i jakiego rodzaju filtra powinienem szukać do sprężarki 150l o wydajności 365 l/min?

Antek Bond

Wpisz sobie w googlach:
"Filtr powietrza OMI F0005 QF" oraz "Filtr powietrza OMI F0005 HF"
Podzwoń gdzie mają najtaniej.

Niko

Pytanie. Czy jeśli mam małą sprężarkę garażową i w komplecie z nią kupiłem zestaw w którym też jest taki pachnący ryżem pistolet do malowania to jak będę chciał sobie pomalować np. taczkę to też potrzebuję odwadniacza? Co się może stać jak tego odwadniacza nie będę miał. Czy ptaki pistolet może się szybciej zepsuć?

Lewins

Zależy jak chcesz tą taczkę odpicować :D. Pistoletem możesz nawet samą wodę natryskiwać i się nic z nim nie stanie. Akurat jeżeli chodzi o lakierowanie to woda nie szkodzi pistoletowi tylko wpływa na jakoś malowania. Jak w instalacji jest woda to na lakierze powstają oczka które na aucie nie przejdą ale na taczce to wiesz ...zależy :)

Do góry