Sprężarka do aerografu

Zaczęty przez Carhus, czerwiec 03, 2012, 14:59:29

« poprzedni - następny »
Do dołu

Carhus

Witam, potrzebuję porady przy doborze sprężarki do aerografu do 400 zł, Nie wiem czy trzeba dokupić jakieś filtry. Proszę o pomoc Z góry dziękuję.

Biboj

Żeby móc malować ciągłym ruchem z dyszą 0.4 to potrzebujesz około 30 l/min. przy ciśnieniu 3 bar. To już przerabiałem i mam sprawdzone. Jeżeli chodzi o kompresor w kwocie 400 zł to nie nie wiem czy dostaniesz ale raczej tak.

maro1985

Wpisz sobie na alledrogo sprężarka do aerografu i bez problemu znajdziesz za 299 zł taki sprzęt. Zwróć uwagę czy filtroreduktro jest w komplecie bo większość sprężarek już go ma na wyposażeniu także nie musisz nic dokupować. Patrz tylko na gwarancję.

Meler

Z kompresora o lodówki można zrobić bardzo dobrą sprężarkę do takich celów i to za grosze. Mój kolega taką ma i chodzi mu już parę lat.

x5

Kupujcie do aerografów kompresory membranowe. Najlepsze co możecie kupić, jeśli nie chcecie mieć w pokoju sprężarki na kółkach i hałasu. MARO, ma rację odnośnie filtro-reduktora tylko, że na alegro większość sprężarek jest nieprofesjonalna.

Carhus

Kupiłem małą sprężarkę membranową MS1000 ze sklepu stacjonarnego za połowę przeznaczonego budżetu. Sprężarka na pierwszy rzut oka trąci chińszczyzną ale powiem szczerze, że jest warta swojej ceny.
Może działać bez przerwy spokojnie pół godziny. Zauważyłem, że dosyć mocno sie grzeje. Obudowa może nawet oparzyć. Jeśli kompresor zrobi się za gorący, to po prostu włącza się zabezpieczenie termiczne i przerywa pracę do czasu wystygnięcia - mi mimo usilnych działań nie udało mi się go spalić.

Kompresor pracuje na tyle cicho, że nie przeszkadzam domownikom kiedy maluję swoje modele. Podawane ciśnienie jest w sam raz przynajmniej do mojego aerografu z dyszą 0.3. Pod sprężarką są gumowe podstawki dzięki, którym kompresorek wcale nie przenosi drgań.

Miałem z tym kompresorem tylko jeden problem. Taki, że jest trochę za krótki i niewygodny przewód w komplecie. Dają taką krótką spiralkę, która potrafi wyrwać aerograf z dłoni. W sklepie dokupiłem wężyk poliuretanowy 6/4 i zamocowałem go na złączki wtykowe. Teraz mam zasięg na 5 metrów i można pracować bez rozlewania farby po całym pokoju.

Do góry