INSTALACJA SPRĘZONEGO POWIETRZA JAK MAM ZROBIĆ POMOCY ???

Zaczęty przez Diamant, maj 15, 2012, 11:32:57

« poprzedni - następny »
Do dołu

Diamant

Widzę, że możecie mi pomóc. Kupiłem sobie sprężarkę na 100l zbiorniku, którą chcę zainstalować w pomieszczeniu obok hali na której robię meble. Muszę pociągnąć instalację od sprężarki do hali w trzy miejsca z tym, że 2 podłączenia mają być pod narzędzia a jedno do malowania. Z jakiego materiału najlepiej wykonać instalację sprężonego powietrza samemu?
Plastik, PEX, miedź czy może coś innego?

Biboj

Chyba najtaniej i najlepiej wyjdzie instalacja z porządnych rur plastikowych zgrzewanych. Taką instalację zrobić jest bardzo łatwo i szybko. Z pexu to chyba niezbyt estetycznie wygląda ale też zadziała.

Meler

styczeń 07, 2013, 16:43:26 Ostatnia edycja: styczeń 07, 2013, 16:45:06 by Meler
Ja mam pneumatykę na zwykłych rurach stalowych ocynk. Są szczelne i jest ok. Każdy hydraulik ci to zrobi.

maro1985

U nas w zakładzie instalacja sprężonego powietrza jest w większości zrobiona z rur aluminiowych a nowa część zakładu jest z rur plastikowych zgrzewanych. Obie części instalacji zarąbiście wyglądają i są bezobsługowe. Jak bym miał polecić do warsztatu to bardziej te plastikowe zgrzewane bo są tańsze a pod względem praktycznym nie różnią się niczym. Rurki z pexu to raczej odradzam bo mają małą średnicę i będziesz miał spadki ciśnienia.

Oki_Doki

Ludzie, przecież to tylko zwykłe powietrze! Nie żaden gaz palny albo co żeby cudować. Tak jak Meler napisał rury ocynk są pewne,  się nie zwieszą jak firana ani nie powyginają. Kolega maro tutaj pisze o rurach plastikowych. A ja widziałem osobiście jak taka instalacja z wodych szarych rur plastikowch wygląda po roku. Wszystko wisi jak firana. Za sprężarką rura już jest odkształcona. Pewne jest to, że niedługo strzeli.

Biboj

luty 19, 2013, 15:17:01 Ostatnia edycja: luty 20, 2013, 21:18:33 by Pneumatyk ADMIN
Długo mnie nie było a temat się rozwija  :)
No widzę Oki_doki, że w temacie jesteś mistrzem. Instalacja, którą opisujesz jest zrobiona z rur wodnych zapewne o cienkiej ściance. Ktoś zastosował materiał, który jest przeznaczony do wody o ciśnieniu 3 bar a nie do sprężonego powietrza o ciśnieniu 10 bar. Obecnie są na rynku rury polipropylenowe niebieskie, które doskonale się sprawdzają.

Odnośnie rur ocynk - mówią tak ludzie, którzy innych dobrych materiałów nie znają. Instalacja pneumatyczna z rur ocynk to  kompletne nieporozumienie, ponieważ materiał i montaż jest droższy. Porównajmy chociażby takie parametry jak chociaż gładkość ścianek, rosa na rurach, szybkość montażu, możliwość przeróbek. Co ty na to?

Orochimacz

luty 20, 2013, 21:47:41 Ostatnia edycja: luty 20, 2013, 21:49:46 by Orochimacz
Nasza firma posiada 180 metrów instalacji sprężonego powietrza wykonanej technologią spawaną ze zwykłej stali czarnej pomalowanej zewnętrznie farbą. Przejęliśmy tę instalację po poprzednim właścicielu. To czy rura jest ocynk czy nie nie ma wpływu na kondensację wilgoci dlatego nie polecam tego typu instalacji, ponieważ w środku zbiera się duża ilość wody.

Do góry